ÖZGÜN YAZILIM GELİŞTİRME HİZMETLERİ

INFINIDIUM, bünyesinde yer alan geniş mühendis kadrosu ve deneyimi ile sizlere özel çözümler tasarlar. Elektronik ve yazılımsal ihtiyaçlarınızı, çağımızın normları ile buluşturmanın yanı sıra vizyonunuz dahilinde özel projeler yapmaktadır.

1. Hazır Beton Sevkiyat Yönetimi

Karakutu® hazır sevkiyat yönetimi sayesinde, her gün farklı birçok şantiyeye hazır beton sevkiyatı yapan firmalar, sahalarındaki tüm operasyonlarını, tek bir merkezden ve anında internet üzerinden görüntüleyerek izlemekte ve yönetebilmektedir. Sistem sayesinde, operasyonun bütün birimleriyle ilgili detaylı olarak hem güncel hem de geçmişe yönelik raporlamalar – irsaliyeler alınabilmekte ve tüm operasyon detaylı olarak anlık bazda takip edilebilmektedir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra araçların nerede ve nasıl kullanıldıkları, devir, hız, rölanti, yakıt ve araç arızaları görüntülenebilmekte ve raporlanabilmektedir.

2. Lojistik Operasyon ve Filo Yönetimi

Karakutu® Filo yönetim sistemi araç filosuna sahip firmaların araç ve sürücülerini, yüksek performans ve profesyonellikle kontrol edip yönetmesini ve raporlamasını sağlayan üstün özelliklere sahip, yüksek kalitede, firmamıza patentli bir sistemdir. Tüm denetlemeleri ve raporlamaları anlık ve online olarak yapma imkânı sunar.

3. Toplu Taşıma Yönetimi

Karakutu® toplu taşıma yönetim sistemi sayesinde tüm yolcu otobüslerinin gidecekleri güzergâh ve geçecekleri durakların tespiti yapılarak yapılan işin denetimi ve kontrolü sağlanır. Ayrıca sistemimize ek olarak sunduğumuz yolcu sayma modüllerimiz sayesinde hangi duraktan kaç yolcu binip, hangi durakta yolcu indiği sayılmak sureti ile yoğun olan saatler ve belirlenen duraklardaki aşırı yoğunluk, ek araç tedariki ile normal düzeylere indirilmiş olur.

Sinyal vermeden şerit değiştirme, öndeki araca riskli bir hızda yaklaşım gibi sürücü hatalarını anında tespit eder, kayıt eder ve sürücüyü anında uyararak olması muhtemel kazaların önüne geçer.

Karakutu® Toplu taşıma yönetim cihazlarımız aracın CAN bus hattı üzerinden okumuş olduğu tüm bilgiler ile birlikte aracın konum, ivme, arıza vs. gibi bilgileri her 1 saniyede bir kayıt altına alır. Bu sayede bir kaza olduğunda ya da araçta büyük bir arıza meydana geldiğinde aracın Karakutu® sistemine kayıtlı bu bilgiler, incelenerek olayın aydınlanmasına destek olmaktadır.

Tüm bu özellikler ile birlikte kamera kayıt özelliğimiz sayesinde yol ve araç 7/24 kayıt altına alınmakta ve gerektiğinde online olarak uzaktan izlenebilmekte ve geçmişe dönük raporlanabilmektedir.

4. Ekipman ve Makine Parkur Yönetimi

Ekipman ve parkur yönetim sistemimiz sayesinde forklift ve benzeri iş makinalarının yetkilendirilmesi, yönetimi ve denetimi sağlanır.

Bu sayede kullanılan ekipmanların akü, bakım süreleri, tamir periyotları ve kaza durumları denetim altına alınmış olmakla birlikte, kullanılmayan araçların da tespiti yapılarak ekipmanların optimum düzeyde kullanımı sağlanır.

5. Atık Yönetim Sistemi

Belediyelerin ve taşeron firmaların tüm temizlik hizmetlerini online olarak organize edebildiği, görevlendirebildiği, izleyip raporlayabildiği interaktif olarak çalışan üstün ve eşsiz bir yönetim sistemidir. Çöp araçlarına takılan manyetik sensörler, RFID sensor ve kamera sayesinde, çöp toplama ile ilgili tüm veriler GPRS üzerinden online olarak sunuculara gönderilir ve kayıt edilir.

6. Turizm ve Personel Taşımacılığı

Yoğun yaz sezonu dönemlerinde dahi tüm yolcuların havaalanı, otel vs. alış ve teslim adreslerine göre harita üzerinden en kısa sürede ulaşabilecek güzergahlar sistem tarafından kontrol edilmek sureti ile otomatik planlama yapılarak tüm araçların optimum düzeyde kullanımını sağlayan ve raporlayan eşsiz bir araç planlama, yönetim ve denetim sistemidir. Ayrıca, araçlar üzerinde yer alan ekranlarımız sayesinde sürücüler yolcuların adres bilgilerini görebilmekte ve ekran üzerinde yer alan navigasyon özelliği sayesinde gidecekleri adreslere uygun bir şekilde ulaştırılabilmektedirler.