Toplu Taşıma Yönetimi

Toplu Taşıma Yönetimi

Karakutu® toplu taşıma yönetim sistemi sayesinde tüm yolcu otobüslerinin gidecekleri güzergâh ve geçecekleri durakların tespiti yapılarak yapılan işin denetimi ve kontrolü sağlanır. Ayrıca sistemimize ek olarak sunduğumuz yolcu sayma modüllerimiz sayesinde hangi duraktan kaç yolcu binip, hangi durakta yolcu indiği sayılmak sureti ile yoğun olan saatler ve belirlenen duraklardaki aşırı yoğunluk, ek araç tedariki ile normal düzeylere indirilmiş olur.

Sinyal vermeden şerit değiştirme, öndeki araca riskli bir hızda yaklaşım gibi sürücü hatalarını anında tespit eder, kayıt eder ve sürücüyü anında uyararak olması muhtemel kazaların önüne geçer.

Karakutu® Toplu taşıma yönetim cihazlarımız aracın CAN bus hattı üzerinden okumuş olduğu tüm bilgiler ile birlikte aracın konum, ivme, arıza vs. gibi bilgileri her 1 saniyede bir kayıt altına alır. Bu sayede bir kaza olduğunda ya da araçta büyük bir arıza meydana geldiğinde aracın Karakutu® sistemine kayıtlı bu bilgiler, incelenerek olayın aydınlanmasına destek olmaktadır.

Tüm bu özellikler ile birlikte kamera kayıt özelliğimiz sayesinde yol ve araç 7/24 kayıt altına alınmakta ve gerektiğinde online olarak uzaktan izlenebilmekte ve geçmişe dönük raporlanabilmektedir.